Festival poctivé české čokolády

5. 9. 2024
25.-27. října 2024, Kutná Hora

První a jediný festival poctivé ručně vyráběné čokolády v České republice.
Hlavní programovou náplní festivalu Čokoládová republika jsou degustace českých bean-to- bar čokolád, přednášky o čokoládě, čokoládový trh českých řemeslných čokoládoven z celé republiky, ale i koncerty, divadla, cestovatelské pořady, výstavy a filmové projekce. Stranou nezůstává ani program pro nejmenší, prostor zde nachází i pohádky pro děti a tvořivé dílny.

Festival v centru Kutné Hory

Centrem festivalového dění je nádherné historické centrum města Kutná Hora, které je již od roku 1995 zapsané na seznam kulturního dědictví UNESCO. Hlavní pořady se konají v krásných historických objektech, zejména ve Spolkovém domě, Sankturinovském domě, Dačického domě, v kostele sv. Jana Nepomuckého, ale také v Muzeu čokolády, v Českém muzeu stříbra a v celé řadě zapojených kaváren a restaurací.

Více než desítka bean to bar výrobců čokolád z celé České republiky

Festival poctivé české čokolády představí na jednom místě více než desítku českých bean to bar výrobců čokolád z celé České republiky a slouží nejen široké laické veřejnosti, ale i gastronautům a výrobcům čokolády jako platforma pro setkávání a sdílení zkušeností.